Novinky ze světa KUMHO TYRE

Kdo jsme Historie Výzkum a vývoj Novinky Sponzoring Originální výbava

Zde najdete aktuální novinky a tiskové zprávy, informace o nadcházejících eventech a událostech.


22.10.2020

Kumho Tyre v prvovýbavě Škoda Octavia 4. generace!

Kumho Tyre se nově stane dodavatelem pneumatik do prvovýbavy nové Škody Octavia. Od nynějška bude Škoda Octavia z výroby vybavena UHP pneumatikami Kumho Ecsta PS71 ve velikosti 205/60 R16 92V.

Škoda kombinuje u svých vozů sportovní charakter a multifunkčnost s těmi nejmodernějšími technologiemi. Model Škoda Octavia je značně oblíbeným v Číně i v celé Evropě a loni se stal osmým nejoblíbenějším automobilem v Německu. Nyní, ve své čtvrté generaci, se model stále vyrábí v mladoboleslavském závodě v České republice.

Insoo Kim, hlavní viceprezident společnosti Kumho Tyre odpovědný za prodej pneumatik do prvovýbavy, uvedl: „Nabídka našich pneumatik pro Octavii čtvrté generace má velký význam, protože předchozí generace se těší velké popularitě a očekává se, že tento model bude úspěšný na evropském trhu. Kromě toho sponzoruje Kumho místní fotbalový klub FK Mladá Boleslav, jehož hlavním sponzorem je Škoda. Doufáme, že nám toto spojení pomůže vybudovat silnější partnerství s automobilkou. “

Ecsta PS71 je vysoce kvalitní sportovní pneumatika, která zajišťuje vynikající ovladatelnost a stabilitu při jízdě vysokou rychlostí. Pomáhá také zlepšovat kilometrový výkon a konkuruje svému předchůdci Ecsta KU39 LE Sport s lepším brzdným výkonem na mokré vozovce, což byla jedna z nejlepších vlastností předchozího modelu. Robustní bloky a zvýšená odolnost umožňují agilní a sofistikované ovládání, zatímco optimální design každého žebra umožňuje stabilní jízdu při vysokých rychlostech. Boční stěna a běhoun mají ikony, které se podobají vlajkám používaným v motoristickém sportu. Ty pomáhají dotvářet image ultra výkonné sportovní pneumatiky. Ecsta PS71 obdržela v roce 2017 cenu iF Design Award, která dokazuje, že pneumatika je co do designu, velmi kvalitně navržená. Ecsta PS71 se nabízí 44 velikostech a je tedy vhodná pro širokou škálu vozidel včetně kompaktních, středně velkých a velkých sedanů.

25.05.2020

Kumho Tyre v prvovýbavě SEAT Ibiza!

Kumho bude dodávat Ecowing ES31 v rozměrech 185/65R 15 88H jako standardní pneumatiku pro SEAT Ibiza, nejprodávanější kompaktní hatchback španělské automobilky.

SEAT, ve vlastnictví koncernu Volkswagen, je jedinou španělskou automobilovou společností, která kombinuje dokonalost italského designu s německou technologickou zdatností. Ibiza pojmenovaná po španělském ostrově, který je známým party místem, je nejprodávanějším modelem SEAT a od svého debutu v roce 1984 jeho popularita nadále roste. Pátá generace kompaktního hatchbacku je založena na platformě MQB koncernu Volkswagen, který klade důraz na váhu, robustnost a efektivitu prostoru. Může se pochlubit také sofistikovanými konstrukčními prvky, vynikajícím jízdním výkonem, vysokou účinností a praktičností.

Kumho začalo dodávat eko pneumatiku Ecowing ES01 pro Volkswagen Polo v roce 2017 a na konci loňského roku tento model nahradila vylepšenou verzí ES31. Ibiza používá stejnou platformu jako Polo v souladu s politikou VW skupiny. Protože pneumatiky Kumho již skupina VW ozkoušela a ověřila na Polu, rozhodla se pro Kumho ES31 bez provedení samostatných testů. Jihokorejský výrobce pneumatik začal dodávat pneumatiky pro Polo v roce 2006 a v březnu 2015 zahájil pro toto vozidlo vývoj ekologického modelu pneumatiky. Ekologickou pneumatiku začalo Kumho nabízet v roce 2017 poté, co byla řádně otestována a získala veškerá potřebná schválení. 

Po Ecowing ES01 uvedlo Kumho na evropský trh v roce 2018 vylepšenou eko pneumatiku Ecowing ES31. Při vývoji této pneumatiky se Kumho zaměřilo na snížení valivého odporu, a tím i snížení emisí oxidu uhličitého v souladu s předpisy EU. Snížený valivý odpor modelu Ecowing ES31 minimalizuje energetické ztráty a jeho optimální vzor dezénu a nová směs běhounu zajišťují vyvážený jízdní výkon, skvělou přilnavost za mokra, vysoký kilometrový výkon a nízkou hlučnost.

Ibiza má být vyráběna v závodě SEAT v Martorellu ve Španělsku, asi 30 kilometrů od Barcelony a bude prodávána po celé Evropě. Model bude vybaven pneumatikami z továrny Kumho v Gokseongu v Jižní Koreji. „Nabídka našich pneumatik pro SEAT Ibiza znamená, že naše eko pneumatiky již byly ověřeny skupinou Volkswagen Group a že se těší uznání na evropském trhu,“ řekl Kim In-soo, senior viceprezident společnosti Kumho Tire. "Budeme i nadále stavět na našich nejnovějších patentovaných technologiích a vytvářet novou kapitolu v oblasti pneumatik šetrných k životnímu prostředí."

02.02.2020

Kumho Tyre nově dodává pneumatiky pro Audi Q5!

Společnost Kumho Tyre oznámila, že bude dodávat pneumatiku Crugen Premium KL33 jako standardní pneumatiku pro Audi Q5, nejprodávanější SUV německé automobilky.

Od svého debutu v roce 2008 byla Audi Q5 jedním z nejpopulárnějších modelů ve své třídě. Její sportovní vzhled, konektivita, prostorný interiér a pohodlí si získaly ocenění od spotře­bitelů.

Crugen Premium KL33 je nejprodávanější pneumatikou pro SUV a série Crugen byla vyvinuta v reakci na vznik městských SUV. Crugen, optimalizovaná pro dynamický styl jízdy vysoce výkonných SUV, nabízí výjimečnou ovladatelnost na silnici, skvělý brzdný výkon a může se pochlubit vynikající stabilitou při vysokých rychlostech. Díky těmto vlastnostem je tento model oblíbenou SUV pneumatikou nejen v Koreji, ale i na celém světě.

Crugen Premium KL33 nabízí nízkou hlučnost a pohodlí, které se očekává u špičkových seda­nů. Vylepšená směs siliky použitá v běhounu snižuje valivý odpor a tím i spotřebu paliva. Optimalizovaná platforma zajišťuje tichý a pohodlný zážitek z jízdy. Dezén běhounu (povrch, který se dotýká vozovky) je navržen tak, aby zlepšil jízdní stabilitu a odolnost vůči oděru. Navíc vroubkování (technika, která umisťuje vroubkovaný vzorek na povrch bloků, aby se zabránilo sklouznutí), 3D bloky a čtyři široké drážky umožňují automobilům bezpečnou jízdu i na mok­rých površích.

V současné době se pro světový trh vyrábí Audi Q5 v Mexiku a je vybavena pneumatikami vyrobenými v závodě Kumho ve státě Georgia v USA.

"Naše pneumatiky budou dodávány ve velkých objemech do prvovýbavy Audi Q5, což je důkazem naší kvality a technologické dokonalosti," říká Kim Insoo, senior viceprezident pro prodej OE společnosti Kumho. "Budeme se i nadále snažit vyvíjet pneumatiky SUV, které 

21.10.2019

Kumho Tyre oficiálním sponzorem FK Mladá Boleslav!

Kumho Tyre byl jmenován oficiálním sponzorem FK Mladá Boleslav, jednoho z nejlepších a nejúspěšnějších fotbalových klubů v České republice.

Jako oficiální sponzor získá Kumho reklamní prostor uvnitř klubové arény Lokotrans. Půjde o velký banner za brankou, na obří obrazovce a LED tabulích. Logo Kumho Tyre bude navíc na přední straně šortek a na zadní straně soupravy ve všech zápasech Fortuna Ligy, nejvyšší ligy v České republice a mimo to i ve všech zápasech národního poháru FACR. Kumhu bude rovněž poskytován prémiový balíček pohostinství a rozsáhlé zapojení do klubových (sociálních) mediálních aktivit a do tištěné verze klubového časopisu.

Jun Ro Song, prezident společnosti Kumho Tyre Europe GmbH, vysvětlil racionální důvody partnerství: „Těšíme se na dlouhodobé partnerství s FK Mladá Boleslav, protože je to jeden z nejúspěšnějších klubů českého fotbalu a představuje spolehlivost, ambice a prestiž, což jsou klíčová kritéria klíčová kritéria při výběru našich sportovních partnerství. Již jsme oficiálním partnerem Tottenham Hotspur v anglické Premier League a Bayer 04 Leverkusen v německé Bundesligě a jsme velmi rádi, že od nynějška sponzorujeme třetí evropský fotbalový klub. Doufáme, že prostřednictvím tohoto nového partnerství výrazně zvýšíme povědomí o značce Kumho Tyre a doufáme, že posílíme i vztah s naším důležitým OE partnerem Škoda. “

„V Kumho Tyre jsme našli skutečného globálního partnera. Máme nejen sportovní cíle klubu v české fotbalové lize, ale také chceme pokračovat v budování naší úspěšné obchodní strategie. Proto jsme velmi rádi, že kromě partnerství se všemi našimi dlouhodobými partnery máme od nynějška ještě dalšího silného partnera, “řekl Josef Dufek, prezident FK Mladá Boleslav.

O FK Mladá Boleslav

Fotbal se hrál v Mladé Boleslavi již na konci 19. století. V rané historii se klub objevil v nižších divizích. Spojení s automobilovým průmyslem v 50. letech pomohlo klubu posunotu se až do 2. ligy. V sedmdesátých letech byl klub dvakrát povýšen do finále Czech FA Cupu, ale nedokázal porazit nejlepšího protivníka. Po ekonomických změnách v České republice po konci komunistické éry klub ztratil partnerství s místním výrobcem automobilů. Nové tisíciletí přineslo mnohem jasnější časy. Klub opět zajistil podporu města a společnosti Škoda Auto. V sezóně 2003/04 se klub poprvé posunul na nejvyšší českou fotbalovou úroveň poprvé v historii a od té doby tam hraje. V roce 2011 klub získal první trofej FA Cup, která se opakovala v roce 2016. Klub postupoval do evropských pohárů devátkrát v letech 2006, 2007, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017 a 2019. FK Mladá Boleslav hraje jeho domácí zápasy v Lokotrans aréně (bývalý Městský stadion), nedávno zrekonstruovaném a moderním stadionu a sportovním areálu s kapacitou 5 000 lidí.

09.08.2019

Kumho Tyre novým prémiovým partnerem Bayer 04 Leverkusen!

Kumho Tyre byl jmenován exkluzivním sponzorem pneumatik týmu Bayer 04 Leverkusen, který soutěží například i v prestižní Champions League.

Jako oficiální prémiový partner získá Kumho reklamní prostor uvnitř klubové arény BayArena. 3D logo bude umístěno na slavnostních kobercích či na reklamních LED panelech. Takzvaný „Powerpack“ umožňuje nasazení obou reklamních panelů naráz, takže jsou na televizní obrazovce vnímány jako jeden nepřerušovaný rozsáhlý reklamní prostor. Kromě toho budou nést logo značky i digitální náhradní panely a desky s prodloužením času. Logo se bude objevovat i na zadní stěně v mediální místnosti, smíšených zónách, oblastech za lavičkou náhradníků a v obou klubových časopisech - „Werks11“ a „BayArena Aktuell“ '.

Kumhu budou rovněž poskytovány prémiové pohostinské balíčky a rozsáhlé mezinárodní zapojení do mediálních aktivit klubu. Týmový autobus bude brzy vybaven pneumatikami Kumho. Kromě prémiového partnerství bude od této sezóny Kumho Tyre exkluzivním partnerem klubu (uvedeném na rukávu dresu) v DFB-Pokal. Logo Kumho Tyre bylo prvně možno vidět 10. srpna 2019 na levém rukávu dresu týmu Bayer 04 Leverkusen při zápase proti Alemannia Aachen.

Jun Ro Song, prezident společnosti Kumho Tyre Europe GmbH, vysvětlil, co vedlo partnerství s týmem: „Těšíme se na dlouhodobé partnerství s klubem Bayer 04 Leverkusen, protože představuje spolehlivost, ambice a mezinárodní prestiž, což jsou klíčová kritéria při výběru našich sportovních partnerstvích.  Jsme již oficiálním partnerem Tottenham Hotspur v anglické Premier League a jsme velmi rádi, že sponzorujeme druhý nejlepší evropský fotbalový klub. Doufáme, že prostřednictvím tohoto nového partnerství výrazně zvýšíme povědomí o značce Kumho Tyre. “

17.07.2019

Nové kompaktní SUV Kia Seltos vybaveno z továrny exkluzivně s pneu Kumho!

Kumho Tyre (CEO: Jeon Dae-jin) ve čtvrtek uvedl, že Kumho bude dodávat na nové sportovní užitkové vozidlo Kia Motors (SUV) Seltos výhradně pneumatiky v rozměrech od 16 do 18 palců.

Vozidlo je prvotřídní kompaktní SUV zaměřené na globální publikum a je naplánováno, že bude uvedeno na korejském trhu dne 18. července a na indickém trhu v druhé polovině letošního roku. 20. června společnost Kia uspořádala první světovou premiéru v Indii, kde představila vůz Seltos – část plánu společnosti Kia je využít uvedení nového modelu, aby se během příštích tří let stala jedním z pěti největších výrobců automobilů v jihoasijské zemi.

Robustně navržené auto se může pochlubit vynikajícím výkonem a řadou vymožeností spolu s řadou trendových barev a odvážným vzhledem. Protože je vozidlo prostornější než srovnatelná vozidla a je vybaveno pokročilým systémem asistence řidiče (ADAS), je připraveno získat srdce a mysl mladších řidičů, kteří ve vozidle hledají jedinečnost i praktičnost. Od světové premiéry byl Seltos porovnáván se svými soupeři a vyhrává ve všech kritériích, včetně designu, výkonu, bezpečnosti i vymoženosti. Na trhu byla Kia Seltos dobře přijata a v prvních osmi dnech předprodeje bylo objednáno přibližně 3 000 kusů. Společnost Kia, která je přesvědčena o konkurenceschopnosti nového automobilu, který uvede od názvem Seltos na korejských i mezinárodních trzích včetně Indie. Jedinou výjimkou bude Čína.

V Evropě bude nový kompaktní SUV Kia Seltos v budoucnu vybaven výhradně pneumatikou Kumho High Performance Tyre Ecsta HS51 v rozměrech 205/60 R16 92H, 215/55 R17 94V a 235/45 R18 94V. Tento dezén nabízí vynikající jízdní vlastnosti na mokré i suché vozovce a vyznačuje se vysokým kilometrovým výkonem, nízkým valivým odporem a extrémně nízkou hladinou hluku. V Koreji, Severní Americe a na všech ostatních trzích mimo Evropu budou Kia Seltos vybaveny výhradně vzorem Kumho Solus TA31 a Majesty9 Solus TA91, které nejsou nabízené v Evropě.

"Naše exkluzivní nabídka pneumatik všech velikostí pro strategický model SUV společnosti Kia otevírá příležitost posílit důvěru trhu v nás," řekl Kim Insoo, senior viceprezident pro prodej OE v Kumho. "Upřímně doufáme, že Seltos vezme útokem trh kompaktních SUV v Koreji i ve zbytku světa." Budeme pokračovat v našem úsilí uspokojit potřeby našich zákazníků a spotřebitelů kvalitními výrobky. “

05.12.2018

Kumho v prvovýbavy Mercedes-Benz třídy G

Doposud dodávalo Kumho Tyre pneumatiky do prvovýbavy na předchůdce modelu Mercedes-Benz třídy G. Od nynějška bude vybavovat i nejnovější generaci Mercedes-Benz třídy G a to pneumatikami 265/60 R18 110H Solus KL21 SUV z výrobního závodu v rakouském Grazu.

Kumho Solus KL21 je dobře vyvážená SUV pneumatika s vynikajícím jízdním komfortem. Nová směs běhounu s vysoce disperzní mikro-silikou zaručuje maximální přilnavost na suchých a mokrých cestách. Pneumatika Solus KL21 má optimalizovaný valivý odpor, dobrou ovladatelnost a vynikající kilometrový výkon. 

Již více než deset let je Kumho Tyre dodavatelem prvovýbavy u společnosti Mercedes-Benz. Už v roce 2007 dodalo Kumho, jako první korejský výrobce pneumatik, homologovanou pneumatiku Solus KH15 MO ve velikosti 185/65 R15 88H pro bývalý Mercedes-Benz třídy A.

Junro Song, prezident společnosti Kumho Tyre Europe GmbH řekl: "Jsme šťastní, že jsme od nynějška vybavujeme i nový Mercedes-Benz třídy G naší pneumatikou SUV Solus KL21. Tento kontrakt poukazuje opět na růst naší výkonnosti a také na vývoj ve výrobě pneumatik. Díky úzké spolupráci se může Kumho natrvalo dostat k technickému know-how, které má jen pár výrobců pneumatik. Vývoj a testování pneumatik pro vozy příští generace znamená například experimentovat s nejmodernějšími technologiemi a materiály pro navrhování ještě lehčích pneumatik nebo vyvíjet pneumatiky s ještě nižším valivým odporem, který požadují výrobci automobilů, nebo vyvíjet pneumatiky v rozměrech, které dosud nebyly k dispozici. Získané znalosti pomáhají také zlepšovat současné produkty, například pomocí vylepšování směsí a materiálů u již běžící produkce. To je důvod, proč plánujeme v budoucnu zintenzivnit naši spolupráci se společností Mercedes-Benz.